Home › Jakże zrzucić zbyteczne kilogramy po ciąży?

Jakże zrzucić zbyteczne kilogramy po ciąży?

Większa część kobiet po urodzeniu dziecka obserwuje u siebie ogromne zmiany w wyglądzie. Ciało przestaje być elastyczne, brzuch nie jest już płaski a wszystko to powoduje nadszarpnięcie pewności siebie oraz istotne kompleksy.

Świadomość społeczna ciągle się kształtuje. Bycie "fit" dla nikogo nie jest już ewenementem. W dalszym ciągu jednakże panie, które zechcą zadbać o siebie po wydaniu na świat dzieci są zauważane nieprzychylnie. Czy to w takim razie oznacza, że młoda rodzicielka nie ma prawa wyglądać atrakcyjnie? Może, a nawet ma! Należałoby jednak zatroszczyć się o swoją kondycję jeszcze w czasie ciąży. Istnieje dużo planów treningowych, które panie w tym wyjątkowym czasie są w stanie bezpiecznie wykorzystywać.

Pilates, joga, spacery, pływanie.

Warto pamiętać, że w im dogodniejszej kondycji jest przyszła mama, tym poprawniej rozwija się nienarodzone jeszcze dziecko.

A co po ciąży? Tutaj sprawa jest nieco bardziej karkołomna.

Tuż po porodzie nie można jeszcze podjąć intensywnego wysiłku, albowiem mogłoby to rzutować na stanie zdrowia kobiety. Należałoby wobec tego skonsultować się ze fachowcem. Chcąc wrócić do formy potrzebne jest wdrożenie nie tylko aktywności fizycznej, jakkolwiek w głównej mierze również diety, która będzie sprzyjała odchudzaniu oraz rzeźbieniu sylwetki, jakkolwiek równocześnie bezustannie będzie dostarczała słusznej ilości składników odżywczych, które utrzymają młodą mamę w nienagannej kondycji zdrowotnej, a równolegle nie zaburzą wartości pokarmu - co powinno być zwłaszcza istotne dla matek karmiących. Pośród ekspertów, których należy odwiedzić odnajdą się w takim razie dietetyk, doktor prowadzący i trener (najlepiej personalny)..


Page top