Home › Jak ochronić nasze włosy przed siwieniem - dowiedz się więcej

Jak ochronić nasze włosy przed siwieniem - dowiedz się więcej

Wstępne oznaki łysienia bywają najczęściej ignorowane.

Nadmierne wypadanie włosów spowodowane bywa nieodpowiednią pielęgnacją, niepełnowartościowym jedzeniem a także utratą podstawowych mikroelementów, stresem czy porami roku.

Na utratę włosów narażone są kobiety w spodziewające się dziecka i okresie połogu, co także ma związek z regulowaniem poziomu hormonów w organizmie. Zwykle w tego typu problemach kobiety sięgają po sprzedawane środki wspomagające i odżywiające włosy. Zapominają natomiast o ograniczeniu prostowania włosów, suszenia, malowania czy dokładnego oczyszczania skóry głowy. Czysta skóra lepiej przyjmuje te składniki zewnętrzne, mające przywrócić piękno włosów i mobilizować ich porost w miejscach, gdzie utrata jest widoczna. Niestety tegotypu płyny należy wmasowywać systematycznie przez kilka miesięcy, żeby efekt był zauważalny. A więc trzeba uzbroić się w cierpliwość i być skrupulatnym w działaniach, by cieszyć się bujną czupryną, lśniącymi, zdrowymi włosami od cebulki aż po same końce.

Zanim bez konsultacji zaczniemy stosować tego typu preparaty należy upewnić się, że wyniki hormonów tarczycy, testosteronu, estrogenów, prolaktyny są w normie i nie ma innych stanów chorobowych, jakich objawem może być łysienie. Trzeba pamiętać o uzupełnieniu stanu pierwiastków od wewnątrz, korzystając z leków na łysienie przepisanych przez specjalistę. O ile zmiana stylu życia, odżywiania, suplementacja i relaks pozwalają ograniczyć utratę włosów spowodowane tymi czynnikami, to w przypadku poważnych zmian chorobowych konieczne są rozpoznanie i leczenie specjalistyczne. Może ono być długotrwałe i skomplikowane..
Dużo wiedzy pozyskano ze strony:: jak myślisz suplementy na mase i siłe

Page top