Home › Jak zaplanować spędzanie czasu z małym dzieckiem?

Jak zaplanować spędzanie czasu z małym dzieckiem?

Pojawienie się na świecie małego dziecka zwykle powoduje istotne zmiany w codzienności jego rodziców.

Dowolne dotąd spędzanie czasu ulega sporym zmianom.

Wyjścia do restauracji, spotkania ze znajomymi czy nocne imprezy szybko stają pod znakiem zapytania. Upłynie sporo czasu zanim za tym zatęsknisz.

Znacznie wcześniej zaczniesz planować, jak powinien wyglądać twój dzień, aby nie paść ze zmęczenia. Często powtarzana mądrość mówi: śpij, kiedy niemowlę śpi. Wiele kobiet ironicznie dodaje do niej: gotuj kiedy maleństwo gotuje i sprzątaj, gdy ono sprząta. Nie należy jednak podważać tego porzekadła. W pierwszych dniach po pojawieniu się dziecka to właśnie niemowlak powinien być najważniejszy. Postaraj się poświęcić mu maksimum swojego czasu. Nie martw się brudnymi garami w zlewie czy nieumytą podłogą w łazience. Wszelkie domowe obowiązki mogą zaczekać. Dziecko jest teraz najważniejsze. Oswój się z myślą, że noworodek będzie chciał spędzać prawie cały dzień z mamą.

Musisz być blisko.

Nie zdziw się, gdy maluch będzie często chciał picia. W pierwszych tygodniach życia noworodek nie ma jeszcze regularnych odstępów między codziennymi posiłkami. Może więc zdarzyć się, że jednego razu odstęp wyniesie nawet trzy godziny, a później maleństwo będzie chciało jeść co kilka minut. Podstawową zasadą, która powinna rządzić życiem świeżo upieczonej mamy jest brak planu dnia. Przy nieregularnym cyklu snu i karmień niemowlaka każdy plan może okazać się nieskuteczny. Jeżeli weźmiesz sobie na głowę zbyt wiele obowiązków, łatwo możesz zirytować się, gdy nie uda ci się ich zrealizować. Jeśli czujesz się na siłach, możesz zająć się spełnianiem domowych obowiązków w czasie drzemki malucha. W tej sytuacji poczujesz satysfakcję z wykonanego zadania, zamiast bez sensu się denerwować. Nie martw się, jeśli na początku dbanie o maleństwo będzie dla ciebie za trudne. Wprawa przychodzi z czasem..


Zobacz:
Projektowanie wnętrz Katowice - firma Widawscy
Ekspresowa dieta i efektywne odchudzanie
Ekskluzywny hotel
Aktualne trendy w modzie
Odżywki diety na tracenie wagi - czy rzeczywiście pomagają?
Jak możemy niedrogo dostać się do Niemiec?

Page top