Home › Klawiatura do laptopa - naprawa uszkodzeń

Klawiatura do laptopa - naprawa uszkodzeń

Jedną spośród czynności przy użytkowaniu klawiatury w laptopie ma okazję okazać się wymiana klawiszy. Nie jest to, co zgodność z rzeczywistością częsty manewr i w zasadzie mowa tu o przedsięwzięciu będącym powodem niepożądanego skutku. Uszkodzenie takie ma prawo się zdarzyć oraz na ogół jest to jakaś mechaniczna usterka. Jeżeli chodzi o klawisze do laptopa to dopuszczalna jest ich wymiana. Również wszelkich, jak i każdego z osobna.

W Internecie jest wiele tego rodzaju propozycji. Dużo tutaj zależy od typu uszkodzenia. Jeżeli na przykład klawiatura taka się zaleje oraz przyciski nie będą łączyć to w zasadzie najpoprawniej jest kupić nową klawiaturę. Jednakże w pewnych momentach warto zaoszczędzić te przysłowiowe „kilka groszy” oraz spróbować samemu taką usterkę usunąć.

W tym celu należy zdjąć część, lub też także wszelkie klawisze.

Manewr ten jest dość pospolity. Wypada tutaj się posłużyć jakimś cienkim przedmiotem do naruszenia klawisza, uważając przy tym, aby go nie uszkodzić.

Pozostałe będzie już łatwiej wyjąć. Wtedy to można osuszyć zarówno płytę, jak oraz każdy klawisz z osobna, wyczyścić ją na sucho (nie opuszczając jakichkolwiek paprochów) oraz zamontować klawisze na nowo. Klawisze do notebooka nie różnią się praktycznie od tych z klawiatur do komputerów stacjonarnych.

Są to właściwie trzy komponenty, a zatem mocowanie, gumka oraz sam klawisz.

Jeżeli wymieniamy taki przycisk, należy uprzednio uczynić, czy wszystko będzie pasować do zaczepów pod klawiszami. Można zakupić zarówno klawisz, jak i samo mocowanie.

Tu wypada się zorientować jaka jest oferta danej firmy.

Ma prawo być tak, że otrzymamy dwa rodzaje przeróżnych mocowań do tego samego klawisza..
Autor artykułu: upevňování klipů

<< Poprzedni
Następny >>

Page top