Home › Oryginalny prezent na 50 rocznicę ślubu

Oryginalny prezent na 50 rocznicę ślubu

W przeszłości nikt raczej nie miał dylematów na temat tego, co kupić bliskiej parze na ślub.

Jasne było, że wybiera się upominki przede wszystkim praktyczne, które przydadzą się nowożeńcom w wspólnym życiu, gdy zaczną razem mieszać, a zatem darowało się urządzenia AGD i inne przydatne przedmioty.

Obecnie jednak zwykle mieszka się ze sobą przed ślubem i para ma już tego rodzaju przedmioty, zatem ich wręczanie jest rzadkością, chyba że chodzi o upominki bardziej funkcjonalne, przedmioty, których nigdy nie jest zbyt wiele, na przykład komplet zastawy stołowej, eleganckie kieliszki, filiżanki, pościel bądź piękne, ekskluzywne ręczniki.

Co jeszcze współcześnie wręcza się nowożeńcom? Młoda para często przed ślubem sugeruje swoim gościom, co chciałaby dostać. Wprawdzie obecnie już raczej nie sporządza się wykazów prezentów, co zdarzało się jeszcze nie tak dawno temu, lecz zazwyczaj wie się, czy narzeczeni preferują upominki, czy może raczej pieniądze.

Większa część preferuje to drugie rozwiązanie, gdyż za każdym razem jest to trafiony upominek, poza tym pieniądze potrzebne w każdym przypadku, podczas gdy prezenty rzeczowe nie zawsze. Na szczęście raczej nikt nie idzie na ślub ludzi, których gustu zupełnie nie jest świadom, niewielkie jest więc niebezpieczeństwo, że dojdzie do wielkiej wpadki. Co ważne, narzeczeni zazwyczaj mają również własne preferencje co do tego, czy chcą otrzymać kwiaty. Obecnie coraz częściej uważa się je za nieprzydatny i nieuzasadniony wydatek, zatem nowożeńcy wolą otrzymywać na przykład kupony lotto, maskotki, które następnie darowują domom dziecka czy karmę dla zwierząt, zawożoną później do schroniska.

Jeżeli nie jest to sprecyzowane w zaproszeniu lub narzeczeni nie wspomnieli o tym, dobrze będzie sprawdzić, jak wygląda ta sprawa, aby ustrzec się niezręcznej sytuacji – albo niepotrzebnych kosztów..
Page top