Gospodarstwo agroturystyczne latem i zimą – gdzie się wybrać ?

Agroturystyka to bardzo prężnie rozwijająca się gałąź turystyki i rekreacji  oferująca możliwość obcowania z naturą w oderwaniu od zgiełku i szybkości otaczającego nas świata. Agroturystyka kiedyś kojarzyła nam się z wypoczynkiem na wsi często połączonym z dorywczą pracą u gospodarza , teraz to coraz to bardziej wyszukane oryginalne miejsca do spędzania wolnego czasu. Gospodarstwa agroturystyczne z zagrodą dla zwierząt domowych zostają zastąpione, nowo powstałymi obiektami oferującymi swoim gościom ciszę spokój i kontakt z przyrodą jednocześnie gwarantując gustownie urządzone wnętrza w których z poczuciem estetyki wkomponowane są elementy z folkloru. Wraz z rosnącą popularnością agroturystyki obiekty te świadczą dodatkowe usługi .

Gospodarstwo agroturystyczne

Co warto wiedzieć planując odpoczynek w gospodarstwie agroturystycznym? 

I tutaj znowu nie da się generalizować gdyż różne obiekty oferują całą paletę możliwości, niektóre z tych obiektów posiadają własne wyżywienie które zagwarantowane jest w cenie, Najczęściej serwowane są dania regionalne przyrządzone z produktów lokalnych, inne zaś kompletnie wyposażoną kuchnię w której sami możemy przyrządzać swoje ulubione potrawy, są i takie miejsca gdzie aby przygotować posiłek tak jak nasze babie napalić trzeba w oryginalnym piecu kaflowym a do ich przyrządzenia użyć można ziół i warzyw które rosną w ogródku lub podjechać na okoliczny targ aby nabyć lokalne produkty. Nasze pociechy w gospodarstwach agroturystycznych mogą znaleźć domowe zwierzęta takie jak konie, krowy, owce czy drób, pobawić się w domku na drzewie czy budować zamki z piasku. Planując odpoczynek w gospodarstwie agroturystycznym warto dowiedzieć się czy obiekt nie posiada rowerów które są do dyspozycji gości.
Jeśli już mamy do dyspozycji rowery z wypożyczalni lub własne rowery warto
spędzić miło aktywnie wolny czas poprzez wyprawę rodzinną rowerem w góry lub wybrać się na wyprawę wokół otaczającej nas zieleni. Taki sposób wypoczynku to wspaniały czas do spędzania wspólnych chwil razem i w rodzinnym gronie. Typ wypoczynku jaki jest agroturystyka nad morzem w obecnych czasach można również zarezerwować nad naszym pięknym Bałtykiem.  

 

Może Ci się również spodoba