Jaki zestaw do włosów wysokoporowatych?

Rodzaj włosów ma ogromne znaczenie, bo od tego zależy dobór odpowiednich kosmetyków. Inne sprawdzą się zestawy do pielęgnacji włosów niskoporowatych, włosów średnioporowatych i wysokoporowatych. Warto wobec tego zacząć od sprawdzenia, jakie one rzeczywiście są. Kosmetyki dobiera się w oparciu o aktualne potrzeby włosów. Trzeba też mieć na uwadze ich kondycję, aby uzyskać pożądany efekt. Właściwie dobrana pielęgnacja to gwarancja pięknych i zdrowych włosów, które się bezproblemowo układają.

Czego potrzebują włosy wysokoporowate?

Warto najpierw zastanowić się nad tym, po czym poznać włosy wysokoporowate. Niektóre osoby nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że je mają. Charakteryzuje je nierówna powierzchnia, co jednak trudno dostrzec gołym okiem. Widać to jednak wyraźnie pod mikroskopem. Wysoka porowatość wiąże się z mocno rozchylone łuskami na zewnątrz. Przekłada się to niestety na podatność na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Włosy są osłabione, z łatwością wnikają do nich toksyny. Stają się matowe, szorstkie w dotyku, suche, łamliwe i wyglądają na zniszczone, mają skłonność do puszenia i trudno je rozczesać.

W przypadku włosów wysokoporowatych bardzo ważne staje się unikanie wysokiej temperatury, chlorowanej wody o dużej twardości. Bardzo pomocne są zestawy do pielęgnacji włosów, które obfitują w składniki nawilżające. Polecić można przede wszystkim rozmaite oleje do nakładania na włosy i skórę. Pielęgnacja powinna być delikatna, łagodne mycie głowy to podstawa. Warto sięgać po kosmetyki mające w składzie silikony, proteiny i emolienty. Im więcej substancji aktywnych, tym lepiej. Regularnie należy nakładać odżywki i maski, aby móc po pewnym czasie zobaczyć wyraźną różnice w wyglądzie i kondycji włosów. Oczywiście trzeba być cierpliwym.

Jaki wybrać zestaw do pielęgnacji włosów wysokoporowatych?

Na zestawy do pielęgnacji włosów składają się rozmaite kosmetyki. W pierwszej kolejności należy oczywiście użyć delikatnego szamponu, najlepiej o naturalnym składzie. Wystrzegać trzeba się substancji, które podrażniają i wysuszają. Nie można niczego szorować ani używać gorącej wody. Zaleca się także pozostawiać włosy do samodzielnego wyschnięcia lub ewentualnie użyć do suszenia suszarki z chłodnym nawiewem. Włosy można także zabezpieczyć odżywką przed nałożeniem szamponu, a po jego zmyciu zastosować ją ponownie. Raz w tygodniu zaleca się użycie maski do włosów i coś o mocniejszym działaniu w postaci serum.

Włosy wysokoporowate potrzebują silnego odżywienia i regeneracji. Nie może wobec tego zabraknąć w kosmetykach protein, emolientów i humektantów. Świetnie sprawdza się płynna keratyna, jedwab i kolagen. We włosowej pielęgnacji idealnie sprawdza się miód, kwas hialuronowy, aloes i gliceryna. Zaleca się także olejowanie włosów, Najlepiej na noc, aby wszystkie substancje aktywne mogły wniknąć głębiej w ich strukturę. Im więcej kwasów omega-3, tym lepiej. Wszystko to ma na celu uzyskanie włosów lśniących, wypłaconych, niepodatnych na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Prawidłowa pielęgnacja zapewnia optymalne nawilżenie, odżywienie i zamknięcie łusek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *