Plan treningowy dla kobiet – jaki wybrać?

Dobrze skomponowany plan treningowy dla kobiet, systematyczność, precyzja przy wykonywaniu ćwiczeń, a także odpowiednie nawodnienie i zdrowa dieta są kluczem do sukcesu w walce o piękne i zgrabne ciało. Ćwiczenia w domu są doskonałym pomysłem zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Sprawdzą się także dla kobiet, które walczą z otyłością, a także tych, które chcą wysmuklić sylwetkę.

Plan treningowy dla kobiet – podstawowe zasady

Należy pamiętać o tym, że przed każdym treningiem trzeba się odpowiednio rozgrzać – mogą to być zwykłe ćwiczenia rozciągające, skakanie na skakance. Ważnym jest także, aby po zakończonym treningu rozciągnąć się. W ten sposób unikniemy ewentualnych kontuzji. Trzeba także zadbać o właściwe nawodnienie organizmu – wypijamy co najmniej 2 litry wody. Najlepsze efekty uzyskamy wtedy, gdy będziemy spożywać zdrową żywność. Warto też zainwestować w matę do ćwiczeń, która podniesie komfort treningu.

Jak ułożyć plan treningowy dla kobiet?

Właściwie skomponowany plan treningowy jest podstawą do osiągnięcia sukcesu. Dzięki niemu unikniemy chaosu podczas wykonywania poszczególnych ćwiczeń: uporządkujemy rodzaje ćwiczeń, powtórzenia, serie, a także rozkład w poszczególnych dniach tygodnia. Przed wybraniem konkretnych ćwiczeń powinnyśmy zadać sobie pytanie: jaki efekt chcemy osiągnąć? Rodzaj ćwiczeń, intensywność treningu powinna być dostosowana do możliwości zdrowotnych i umiejętności. Dla osób początkujących wystarczą trzy treningi w ciągu tygodnia, przy założeniu trwania jednego treningu 30 minut. W ten sposób wyrobimy sobie pewne nawyki, dojdziemy do precyzji przy wykonywaniu ćwiczeń.

Plany treningowe do domu dostępne są między innymi na https://deepbreath.pl/pl/c/Plany-treningowe-w-domu/24

Z czasem intensywność treningu należy zwiększać np. przez dodawanie bardziej skomplikowanych ćwiczeń, wydłużając czas ćwiczeń lub zwiększając ich liczbę powtórzeń. Istotnym jest mieszanie ćwiczeń, które wpływają na konkretne partie mięśni. 3 razy w tygodniu najlepiej wykonywać cardio, a doskonałym dopełnieniem będą interwały z bieganiem. Jeżeli zależy nam na zrzuceniu zbędnych kilogramów warto ćwiczyć z gumami oporowymi i rollerami. Osoby zaawansowane powinny ćwiczyć 4-5 razy w tygodniu przez 50 minut.

Przykładowy plan treningowy dla kobiet

Przedstawiamy plan treningowy. Należy pamiętać, że trzeba zwiększyć jego intensywność po pewnym czasie np. po 2-3 tygodniach.

  1. Deska (plank) – 45 sekund, x2
  2. Przyciąganie kolan z piłką gimnastyczną – 10 powtórzeń, x2
  3. Przysiady – 15 powtórzeń, x3
  4. Pajacyki – 45 sekund, x2
  5. Bieg w podporze – 30 sekund, x2
  6. Ćwiczenia na piłce gimnastycznej – kładziemy się na plecach, obejmujemy łydkami piłkę i staramy się podnosić ją do góry – 10 powtórzeń, x2.

Trening w domu przynosi naprawdę bardzo dobre efekty, jeśli chodzi o walkę z otyłością. Dzięki niemu możemy także wyrzeźbić i wysmuklić sylwetkę. Plan treningowy dla kobiet powinien obejmować ćwiczenia, które angażują różne partie ciała: najlepsze to pompki, brzuszki, pajacyki. Okazuje się, że wcale nie potrzebujemy siłowni, żeby cieszyć się zgrabną sylwetką.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *