Pomoc drogowa w trasie – wybierz zaufaną firmę

Każdy kierowca powinien być przygotowany na nagłą awarię swojego samochodu. Zazwyczaj jednak zdarza się ona niespodziewanie i może przysporzyć sporo stresu. Warto więc mieć scenariusz, aby wiedzieć, jak działać. W każdym takim przypadku bardzo ważne jest wezwanie firmy, która zagwarantuje Ci pomoc drogową.

W jakich sytuacjach niezbędna jest pomoc drogowa?

Podstawowy zakres usług, jakie oferuje pomoc drogowa Szczekociny polega przede wszystkim na holowaniu samochodu lub jego transporcie bezpośrednio do warsztatu samochodowego. Zdarza się jednak, że można liczyć także na znacznie szerszy zakres. Z jakich dodatkowych opcji możesz skorzystać? Odpalenie pojazdu, dostarczenie paliwa, odzyskanie zatrzaśniętych kluczyków, a nawet zmiana przebitej opony. Są to czynności, które można wykonać na miejscu.

Pierwsza pomoc – jak wybrać najlepszą firmę?

Jeżeli masz wykupioną u swojego ubezpieczyciela usługę Assistance nie musisz tak naprawdę niczym się martwić. Dzwonisz pod wybrany numer i czekasz na specjalistów. Niestety nie każdy decyduje się na taką usługę. Zastanawiasz się, co robić, jeżeli należysz do tego grona? Przede wszystkim nie panikuj. Niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz w tej branży działają firmy, które pracują 24 godziny, 7 dni w tygodniu i dojeżdżają do kierowcy tam, gdzie trzeba. Pojawia się jednak pytanie jak wybrać taką firmę? To proste – poszukaj w sieci. Wystarczy wpisać frazę “pomoc drogowa Szczekociny” a wyskoczy Ci cała lista kontaktów.

Jakie czynności podjąć, zanim na miejscu pojawi się pomoc drogowa?

Zanim na miejsce przyjedzie pomoc drogowa Szczekociny, może zdarzyć się, że będziesz musiał chwilę zaczekać. Jeżeli wcześniej zadbałeś o zabezpieczenie miejsca – ustawiłeś trójkąt ostrzegawczy i włączyłeś światła awaryjne, pozostało Ci zadbać o własne bezpieczeństwo. Najlepszym rozwiązaniem jest czekanie wewnątrz pojazdu. Pamiętaj także, aby pod żadnym pozorem nie wychodzić na jezdnię. Stwarzasz wówczas zagrożenie sobie, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego.

Może Ci się również spodoba